Na kartě člena po najetí kurzorem myši na fotografii člena se zobrazí tlačítko Fotografovat.

Po kliknutí na toto tlačítko se spustí obraz z připojené webkamery. Pokud se tak nestane, pravděpodobně bude potřeba Membexu povolit její použití.

V Chrome to vypadá následovně:

Po kliknutí na tlačítko Fotografovat se u řádku s URL https://app.membex.cz objeví dialog s informací, že chce web app.membex.cz používat fotoaparát (případně webkameru nebo přímo vypsaný typ webkamery připojený k počítači). Klikněte na tlačítko Povolit, tak zajistíte, aby měl Membex přístup k vaší kameře a vy jste ji mohli použít k fotografování vašich členů.

Ve Firefoxu je to takto:

Po kliknutí na tlačítko Fotografovat se u řádku s URL https://app.membex.cz objeví dialog zda chcete sdílet svoji kameru se stránkou app.membex.cz a také zde uvidíte název zařízení. Klikněte na tlačítko Sdílet vybrané zařízení.

Po povolení se okamžitě připojená webkamera spustí a vy můžete fotografovat.

Pro vytvoření a uložení fotografie kliknětě na tlačítko s ikonou diskety, které najdete na promítaném obrazu z webkamery - fotografie se okamžitě po kliknutí uloží. Pokud se obraz na webkameře ještě hýbe, nebojte, uloží se snímek, který tam byl v momentě kliknutí na tlačítko, jenom počkejte dokud tlačítka nezmizí a zobrazí se právě udělaná fotografie

Pokud jste například na tlačítko Fotografovat kliknuli omylem, stačí kliknout na tlačítko s křížkem nebo jednoduše odejít na jinou stránku aplikace.

Našli jste odpověď?