Pro tisk účtenek se používá vždy nová záložka (tab), která se automaticky zavře po vytisknutí dokladu. Aby fungovala tato funkce, je potřeba povolit tzv. vyskakovací okna pro doménu app.membex.cz - zde najdete návody pro nejpoužívanější prohlížeče.

Mozilla Firefox

 1. Jděte na stránku nastavení - napište do řádku adresy about:preferences a stiskněte klávesu Enter

 2. Klikněte do vyhledávacího pole "Najít v předvolbách" a napište slova vyskakovací okna

 3. Klikněte na Výjimky... u volby Blokovat vyskakovací okna

 4. Napište do pole Adresa webového serveru https://app.membex.cz a klikněte na tlačítko Povolit

 5. Klikněte na tlačítko Uložit změny a tím je nastavení dokončené, můžete jít do Membexu a pokladna již bude doklady otevírat v nové záložce a pro vytisknutí bude stačit stisknout klávesu Enter

Google Chrome

 1. Jděte na stránku nastavení - napište do řádku adresy chrome://settings/content/popups a stiskněte klávesu Enter

 2. Klikněte na tlačítko Přidat u seznamu Povolit

 3. Napište do pole Stránky app.membex.cz a stiskněte klávesu Enter, tím je nastavení dokončené, můžete jít do Membexu a pokladna již bude doklady otevírat v novém okně a pro vytisknutí bude stačit stisknout klávesu Enter

Okamžitý tisk účtenek

Mozilla Firefox

 1. Jděte do about:config a souhlaste s výstražnou zprávou.

 2. Do pole "Hledat podle názvu předvolby" napište print.always_print_silent a u nalezené stejnojmenné konfigurace poklepejte na hodnotu false - ta se změní na true.

 3. Po nastavení restartujte prohlížeč. Pokud od této chvíle se z prohlížeče pokusíte cokoliv vytisknout, automaticky a bez ptaní se to okamžitě vytiskne. Již nebude potřeba tisk potvrzovat.

Chrome

 1. Jděte do chrome://settings/ a změňte domovskou stránku na vaši přihlašovací stránku do Membexu.

 2. Vytvořte zástupce pro Chrome prohlížeč na ploše, klikněte na něj pravým tlačítkem myši a otevřete vlastnosti. V poli "Cíl" doplňte --kiosk --kiosk-printing na konec umístění. Uložte změny, zavřete všechna okna Chromu a otevřete zástupce. To by vás mělo dostat do celoobrazovkového módu a když se pokusíte o tisk, mělo by se vše vytisknout na výchozí tiskárně bez dalšího potvrzování.

Našli jste odpověď?